full screen background image
Search

Zapomeňte na princeznu na hrášku, vy spěte jako v bavlnce!

Věděli jste, že každý člověk prospí až čtvrtinu svého života? To je sám o sobě velký důvod k tomu, abyste spali na kvalitní matraci. Královský spánek vám nezajistí spousta matrací na sobě, ale jen jedna, a to opravdu kvalitní. Dejte si s jejím výběrem opravdu záležet – rádi vám poradíme, jaké máte možnosti!

 

Máte na výběr ze spousty materiálu

Nejoblíbenější matrace v dnešní době jsou samozřejmě matrace pěnové, jež se dokáží skvěle přizpůsobit lidskému tělu, jsou propustné, vzdušné a hlavně odolné. Nicméně velké oblibě se také těší matrace z paměťové pěny či z latexu. Zájem o matrace pružinové již mírně klesá, nicméně i ty mají stále na trhu své místo.

 

Jaké jsou rozměry matrací?

Klasické jednolůžko pojme matraci o rozměrů 90 x 200 cm, jež dokáže zajistit příjemný spánek. Matrace pro páry bývají většinou o velikosti 160 x 200 cm 180 x 200 cm a občas dokonce 200 x 200 cm. Nicméně, Vždy je lepší zakoupit 2 matrace a vložit je do jednoho potahu. Nejvhodnější výška matrace je 20 cm, nicméně dbejte na to, aby nikdy nebyla nižší než 15 cm.

 

Nepodceňujte výběr roštu!

Vždy musíte uvažovat nad tím, zda je vámi vybraný typ matrace kompatibilní s vybraným roštem – pro pěnové matrace je nejvhodnější zvolit lamelový rošt, či polohovací rošt, což ocení především senioři.  Pokud si nebudete jisti, při nákupu roštu se raději vždy poraďte s prodejcem, zda se jedná o vhodný typ pro vaši matraci.

 

Pozor!

Rozhodně byste neměli vybírat matraci podle toho, zda se vám na pohled líbí či ne. Myslete na to, že bude stejně zakrytá prostěradlem. Musíte vybírat podle jejích vlastností, a hlavně podle toho, zda se vám na ní bude dobře ležet.

Stejně tak byste neměli vybírat matraci podle ceny – ty nejlevnější rozhodně nebudou ty nejkvalitnější. Myslete na to, že na svém zdraví byste rozhodně neměli šetřit, a vyberte si nejlépe matraci která stojí okolo 5000Kč, což je taková „zlatá střední cesta“.

Tak dobrou noc všem!

7
0

TAG