full screen background image
Search

Žádná tiskárna se neobejde bez toneru

V každé profesi je potřeba tiskárna, protože stále je co tisknout. Dodací listy, smlouvy, faktury, prezentace a různá školení, podklady pro porady a následné zápisy, zkrátka vše, co je potřeba mít takzvaně černé na bílém.

Tonery jsou věc, bez které tiskárna jaksi netiskne a všichni to vědí, přesto se ale čas od času stane, že na dokumentech se začnou objevovat typické vybledlé čáry a černá barva připomíná spíše šedou. Jednoznačný signál, že je potřeba objednat tonery do tiskáren a mít tak zase vše v pořádku. Nekvalitně vytištěné dokumenty mohou způsobit v lepším případě jen lehký trapas, v tom horším pak nebudou čitelné důležité údaje a celá práce vzejde vniveč.

Aby toner nedošel přesně ve chvíli, kdy nejvíce potřebujeme tisknout a ideálně ihned, je dobré mít alespoň jeden navíc a mít tak možnost ho kdykoli vyměnit. To ale pro mnoho lidí znamená velký problém, protože se obávají, že vyberou špatný toner, který nebude zrovna do té jejich tiskárny pasovat a jak si z široké nabídky vybrat. Není to nijak složité, většinou stačí znát jen značku a typ tiskárny, což bývá uvedeno na malém štítku. Pokud tyto údaje znáte, máte vyhráno a budete konkrétně hledat podle značky a typu. Do tiskárny Canon tak patří tonery Canon, některé pak mohou být vyhovující pro více typů tiskáren od stejné značky. Velkou výhodou je, že snadno objednáte ze své kanceláře nebo domova a nemusíte nikde běhat po papírnách a shánět vhodné tonery.

Udržovat tiskárnu v dobré kondici se vyplatí, kvalitní tisk na všech dokumentech a podkladech je v určitých situacích nutností. Přijít se špatně vytisknutou smlouvou nebo rozdávat školicí materiály s bílými proužky a špatně čitelné není nic, o co by kdokoli stál. Nezapomeňte tak měnit toner včas, ať se vyhnete nevzhledným pruhům a slabé barvě.

 

0
0