full screen background image
Search

Za historií do Českého Krumlova

Patří k nejkrásnějším historickým městům u nás. Zvídavým návštěvníkům nabídne mnoho zajímavých zákoutí k objevování a milovníkům pohodlí zase perfektní ubytování s nádechem historie. A co všechno je k mání?

Tady to zkrátka žije! Ve stylových hospůdkách, krčmách či divadlech se neustále odehrává něco zajímavého. Hojné slavnosti a festivaly vás nenechají odpočinout ani týden v roce! Uprostřed prázdnin rozezní ulice Mezinárodní hudební festival, v říjnu vám otevře své brány Festival vína a své kouzlo má i čas adventu, který vás potěší vánočními trhy, koledami, průvody a dalšími kouzelnými výjevy, které každoročně završuje živý Betlém s biblickým příběh doprovázeným písněmi i tancem.

Přijeďte nasát tu správnou atmosféru třeba jen na víkend a získáte zážitek, na který budete vzpomínat ještě velmi dlouho! Ubytování v Českém Krumlově si však rezervujte včas, jinak budou ty nejkrásnější hotely a penziony přímo v centru beznadějně vyprodané. A to by byla škoda, protože právě tady má historický duch tohoto místa tu největší sílu.

 

Zajímavosti pro všechny výletníky

Ale je toho mnohem víc, co vám může tohle historické město nabídnout. Prohlédnout si můžete třeba grafitový důl s opravdovým důlním vláčkem, který děti absolutně milují (mohou sem všechny od šesti let). Městský park s množstvím soch a exotických dřevin nabídne krásné prostředí k večerním procházkám a ještě více uměleckých děl pak spatříte v zámeckém lapidáriu i s originálem sousoší bohyně Amfitríté s tritonem nebo impozantní sochou Neptuna. A pokud nebudete mít historie stále ještě dost, navštivte kapli sv. Martina s nádherným barokním vybavením.

A jestliže do Českého Krumlova zamíříte s více přáteli najednou, můžete si dopřát i jedinečnou zimní prohlídku legendárního pohádkového zámku, stačí si domluvit individuální prohlídku v čase, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Zarezervujte si ten nejlepší hotel či penzion na stránkách www.hotel.cz a získejte jistotu komfortního zázemí pro vaše výlety hned a za výhodnou cenu. Vaší jedinečné zimní dovolené tak už nebude nic stát v cestě.

1
0