full screen background image
Search

Vyznáte se nabídce alternativní tonerů?

O tom, že jsou originální náplně do tiskáren zbytečně drahé, ještě už určitě slyšeli. Obchodníci se proto na nás vrhají s nabídkou tonerů alternativních a repasovaných. Nejde však o totéž, i když by to tak mohlo na první pohled vypadat.

 

Originální tonery vás nebudou zatěžovat reklamacemi

Ještě než se vrhneme do víru levného trhu, měli bychom si o těch zatracovaných originálních tonerech říct několik věcí. Ano, jsou drahé, ale jako protislužbu vám nabídnou vysokou kvalitu i spolehlivost. Podle zkušeností prodejců prakticky nejsou reklamovány a jejich poruchovost je skutečně minimální. Jejich několikanásobně vyšší cenu však často tyto benefity někdy nenahradí ani částečně. Chcete-li tedy při nákupu neoriginálních tonerů získat skutečnou jistotu funkčnosti, vždy si vyberte prodejce, který má na internetu dobré reference a neodbývá reklamace dvěma automatickými řádky e-mailové komunikace.

 

Kompatibilní alias alternativní toner

Pod tímto názvem dostanete zařízení od jiného výrobce, které si však s vaší tiskárnou zaručeně porozumí. Stačí si vybrat tonery Brother, Xerox, Canon nebo třeba HP a najít k nim tu správnou alternativu. Řídit se můžete označením toneru nebo samotné tiskárny. Výrobci si obvykle dávají záležet na tom, aby se v jejich výrobcích dalo snadno orientovat.

 

Repasovaný toner už používal někdo před vámi

Tonery do tiskáren patří jen k velmi těžko recyklovatelnému opadu. A právě proto je tu trend, který umožňuje jejich používání vícekrát dokola. Jinými slovy třeba široká nabídka tonerů Canon je dále využitelná k recyklaci jednoduše tím, že bude doplněn jejich obsah. Tonery jsou opatrně otevřeny, opatřeny novou barvou a opět uvedeny do provozu. Koupíte je pod názvem repasované a ze všech nabízených možností patří k těm nejlevnějším. Pro hromadný tisk kancelářských dokumentů či faktur jde zpravidla o volbu úplně nejlepší.

0
0

TAG