full screen background image
Search

Velké množství jemného prachu v provozech představuje zdravotní riziko

Příroda vytvořila náš organismus tak, aby se dokázal bránit negativním vlivům okolí. Jestliže je ovšem okolí zamořeno vysokou koncentrací některých látek, naše tělo se dlouhodobě nedokáže bránit a propuká nemoc. Tak je to i s velkým množstvím jemného prachu, který se vytváří v některých provozech. Největší výskyt můžeme pozorovat ve stavebnictví a potravinářství. Proto je nutné omezovat množství prachu v pracovním prostředí na minimum. Společnost Kärcher vyvinula řadu specializovaných profesionálních vysavačů, které si s prachem dokážou poradit.

Při celé řadě činností ve stavebnictví, potravinářství, nebo v dalších průmyslových odvětvích vzniká velké množství velmi jemného prachu, který představuje obrovské zdravotní riziko. Naše plíce nejsou na takovou zátěž připraveny. Velká množství vdechnutých karcinogenních, alergenních a jiných částeček může způsobit vážné zdravotní komplikace a následně i těžká onemocnění. Proto je zejména ve stavebnictví a potravinářství stále potřeba omezovat množství prachu. Speciálně pro práci v těchto prostředích vyvinula společnost Kärcher řadu profesionálních vysavačů. Jednotlivé výrobky jsou koncipovány dle speciálních tříd prachu tak, aby jej bezpečně dokázaly odstranit.

Jeden příklad za všechny

Výkonný mobilní mokro-suchý vysavač NT 65/2 Tact2  pro vysávání mokrých i suchých nečistot disponuje konstantě vysokým výkonem sání zásluhou dvou motorů a dlouhé životnosti filtrů. Díky tomu je možné pracovat bez přerušování a nutnosti výměny filtrů. Vysavače NT firmy Kärcher se systémem Tact² jsou kompletní systémy k likvidaci velkých množství jemného prachu, ale i hrubých nečistot a vody. Vysavač navíc umožňuje bezpečné odkládání nářadí přímo na hlavu zařízení.

Více informací o profesionální řadě vysavačů naleznete na www.karcher.cz.

0
0