full screen background image
Search

Ve strojírenství se neobejdete bez závitníků a škrabáků

Ve strojírenské oblasti se používá pestrá škála nástrojů, mezi které patří také závitníky a škrabáky. V první řadě je tedy potřeba si ujasnit, k jakému účelu nářadí potřebujete. Závitník je určen k ručnímu a strojnímu řezání vnitřních závitů. Se škrabákem zase opracujete kov i plast.

 

Závitníky a jejich využití

Prvně byste si měli uvědomit, že je rozdíl mezi tím, jestli potřebujete řezat vnitřní, nebo naopak vnější závit. Pro vnitřní závity se používá právě zmíněný závitník, ovšem pro vnější zase závitové očko (známé i jako závitnice). V každém případě však obě varianty se upevňují do vratidel.

Velké oblíbenosti se těší strojní závitníky Fanar, které jsou k dostání na různé závity. Vybrat si můžete z několika materiálů. Uvedená značka má v nabídce závitníky z HSSE i HSSE-PM. S těmito materiály je zajištěna dlouhá životnost.

 

Škrabáky na opracování kovů a plastů

Jestliže pracujete s kovem i plastem, dané materiály opracováváte, zřejmě se neobejdete ani bez škrabáků. Velice žádané jsou škrabáky NOGA systém. Škrabáky se skládají ze dvou základních částí, a to držáku a vyměnitelného nože. Pro výrobu tohoto nástroje se používá kvalitní HSS ocel, která jde ruku v ruce s dlouhou životností. Stejně tak narazíte i na varianty z oceli obsahující kobalt.

Sháníte škrabáky, které jsou určené na plast? V takovém případě jsou pro vás ideální volbou modely s keramickou čepelí. Poradí si totiž s plastem a dalšími měkkými materiály.

Širokým produktovým portfoliem disponuje internetový obchod Zavitniky.sk, který zasílá zákazníkům jak na Slovensku, tak i do České republiky. Zakládá si na kvalitním a precizním provedení. Nářadí vám poslouží k obrábění kovů, ale využijí ho i instalatéři. Tak neváhejte a investujte do produktů, s nimiž se vám bude pracovat jedna radost.

0
0