full screen background image
Search

V sobotu 27. září se opět koná Dětský den v Lešanech

Již potřetí se uskuteční Dětský den ve Vojenském technickém muzeu Lešany. Tentokrát se koná v sobotu 27. září a pro děti je připraven bohatý soutěžní program, včetně ukázek moderní vojenské techniky. Vstup je pro všechny ZDARMA.

 

Lešanský areál otevře své brány o Dětském dni v sobotu 27. září v 9.30, okolo desáté budou moci účastníci Dne začít plnit úkoly na celkem devíti stanovištích, kde budou připraveny nejrůznější soutěže sportovního a vědomostního charakteru či s vojenskou tematikou. Z jednotlivých stanovišť můžeme již nyní jmenovat například lezeckou dráhu, rozebírání a složení samopalu, hod granátem na cíl, překonávání zamořeného území či střelbu na cvičné dětské střelnici.

A4 DDL 2014 reklama web

 

 

Pořadí jednotlivých soutěží není předem dané, účastníci mohou přecházet od jednoho stanoviště k druhému podle toho, jak bude kde volno. Za provedené úkoly budou přidělovány body a za ně pak účastník obdrží tzv. lešanské kačky. S nimi je možné zakoupit hodnotné ceny Dětského dne, ale také jízdu vojenskými vozidly v lešanské aréně. Jezdit se bude historickou vojenskou technikou – obrněnými transportéry OT-810, OT-62 a OT-64, dále bojovým vozidlem pěchoty a také americkým terénním vozem Humvee.

 

Vedle soutěží je pro návštěvníky připraven i další program – jedná se o dynamické i statické ukázky moderní vojenské techniky, o výcvik služebních psů atd. Pokud to počasí dovolí, jsou naplánovány i přelety vojenské letecké techniky.

 

Dětského dne se mohou účastnit všechny děti od předškolního věku až do 17 let, soutěžící jsou rozděleni do čtyř kategorií: předškoláci, školáci prvního stupně, školáci druhého stupně a kategorie do 17 let.

 

Konec soutěží bude okolo 14.30, teprve poté budou následovat jízdy vojenskou technikou pro ty, kteří získají potřebný počet bodů.

 

Přesný program Dětského dne uvidí návštěvníci v den konání akce hned za vstupní branou do areálu. Pozor: za branou areálu je také potřeba vyzvednout si soutěžní lístky a vyplnit je. Doporučujeme vzít si s sebou také tužku pro vyplňování vědomostní soutěže.

 

Doporučujeme také přizpůsobit oblečení návštěvníků a jejich dětí aktuálnímu počasí i sportovnímu charakteru některých soutěžních disciplin.

0
0