full screen background image
Search

V Jílovém u Prahy začala rozsáhlá oprava místních komunikací

Zlepšení špatného stavu místních silnic a zejména zlepšení obslužnosti provozoven živností, obchodního domu, pošty, školských a zdravotnických zařízení je cílem projektu nazvaného „Jílové u Prahy – severozápadní část – rekonstrukce místních komunikací“. Stavba byla zahájena 23. února 2015 a její ukončení se plánuje na konec května letošního roku. Náklady se pohybují kolem 20 milionů korun, z toho přibližně 13,5 milionu korun pokryje dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj a zbytek zaplatí město.

 

Rekonstrukce se týká ulic Rudných dolů, Čihákova, Husova a Na Tobole, které jsou napojeny na krajské komunikace“ ve směrech do Prahy, Benešova a Davle. Celkem bude zrekonstruováno přes jeden kilometr místních komunikací, a to včetně odvodňovacích prvků. Budou opraveny i chodníky a vjezdy a upravena místa pro parkování.

 

Právě díky úpravě parkování se zlepší průjezd městem. Tím bude naplněn druhý, také velmi významný cíl projektu, kterým je zajištění bezpečného a bezkonfliktního průjezdu hasičských vozů HZS Středočeského kraje. Požární stanice v Jílovém u Prahy zajišťuje ochranu na území 24 obcí, v nichž žije dohromady 45 000 obyvatel.

 

„Příprava projektu včetně žádosti o dotaci a výběr dodavatele trvala celý rok,“ říká starostka Květa Halanová a dodává: „Konečně se nám podaří díky dotaci obnovit významnou část městských ulic, které jsou ve velmi špatném stavu. V letošním roce to bude výrazný posun k lepšímu. Současně s naší akcí proběhne i rekonstrukce celé Pražské ulice, která je Středočeského kraje“. Starostka požádala občany o trpělivost, protože rozsah dopravních omezení bude do konce května velký. „Ale jsem přesvědčena, že výsledek bude stát za to,“ dodala.

 

Finanční prostředky z fondů Evropské unie se rozdělují prostřednictvím Regionálních operačních programů (ROP) a poskytovatelem je v případě Jílového u Prahy ROP Střední Čechy

0
0