full screen background image
Search

Tetování na Vlašimsku slaví rok

Tetování je dnes spíš módní a osobní záležitost, než znak kriminálnické minulosti. Nad pořízením své první kérky uvažuje stále více lidí a kromě řešení, co si nechat vytetovat, řeší samozřejmě i kde.

Ve Vlašimi již rok působí tatér Mirek Šindelář, pro kterého je tetování nejen prací, ale hlavně srdeční záležitostí. Má umělecké vzdělání a dokáže tak vybraný motiv nejen vytetovat na tělo, ale pomoci s jeho návrhem nebo úpravou. V jeho studiu Loner Tattoo na vás čeká pohodová atmosféra a lidský profesionální přístup. Sympatický tatér si našel čas i na pár našich otázek.

 

Mirku, proč zrovna Vlašim? Nenabízela se spíš Praha?

Praha se samozřejmě nabízela, ale Vlašimsko je pro mě domov, mám to tu rád a chtěl jsem taky trochu rozšířit nabídku služeb v regionu. Je tu klidněji, tolik se nespěchá a hodně lidí nemá chuť jet se poprvé tetovat do velkého salónu se spoustou lidí, spíš hledají komorní prostředí. Přesně takový salón jsem chtěl, klidný, komorní. Aby se tu každý cítil v pohodě. A myslím, že se to povedlo, jezdí za mnou lidé z celé republiky a 1.7. slavíme roční výročí našeho salonu.

 

Cítit se v pohodě je při tetování určitě důležité nejen pro tatéra

Samozřejmě v pohodě by měl být hlavně klient. Zvlášť když jde na svou první kérku, je nervozita a strach naprosto přirozená věc. Proto vždy začínám alespoň krátkým posezením, vysvětlením postupu a toho, co se bude dít, aby ta hlavní nervozita opadla. Určitě je to pro klienta příjemnější, než ho hned nahnat do křesla a začít bzučet tetovacím strojkem.

 

A co se tedy bude dít, když přijdu na tetování. Bolí to?

Přijdete, představíme se a řekneme si dobrý den (smích). Pak se spolu podíváme, jaký motiv by se měl tetovat, jestli bude potřeba ho upravit, nebo vybereme nějaký jiný. Můžu ukázat tetovací strojek, jak vypadá a jak zní jejho zvuk, samozřejmě seznámím s dodržením hygieny, vysvětlím, jak se o tetování starat no a můžeme jít na to. Tetování nebolí, spíše je nepříjemné, ale nic, co by se nedalo vydržet. Podle klienta můžeme dělat i pauzy nebo si třeba zpívat, to už záleží na každém.

 

Zmínil si hygienu. Jak moc je při tetování důležitá?

Strašně moc. I tetování je zásah do kůže a vše musí probíhat ve sterilním prostředí. Za samozřejmost považuji používání jednorázových jehel a rukavic, desinfekci mám stejnou jako ve zdravotnictví a osobně jsem na hygienické podmínky dost pes, vše musí být naprosto dokonalé. Samozřejmě i tetovacích studí se týkají kontroly z hygieny a dodržování všech norem, ale těch se nemám důvod obávat, vždy byly naprosto spokojeni, protože moje normy jsou mnohem přísnější než jejich (smích).

 

 

1.7. slavíte rok fungování studia, samozřejmě gratulujeme a poslední otázka je jasná. Je čas na bilancování, nebo spíš plány do budoucna?

Ohlédnout se za tím rokem určitě neuškodí, ale lepší je se dívat dopředu. Samozřejmě děkuji všem svým klientům za důvěru v mé schopnosti a mně samotného. Je příjemné vědět že se spokojení zákazníci vrací a moje práce má smysl. A pokud někdo přemýšlí nad tetováním, ať se nebojí zavolat nebo mrknout na moje reference. Rád poradím a pomůžu s výběrem motivu nebo něco společně vymyslíme a nakreslíme. Každá kérka by měla být jedinečná a mít nějaký význam. Jak říkám, obraz na těle je oknem do vaší duše.

 

Mirku, děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů a spokojených zákazníků. Ať se daří!

  WWW.LONERTATTOO.CZ

34
1