full screen background image
Search

Problémy s neplodností znali už staří Číňané. Co na ně platí?

Toužíte po miminku, ale pořád se nedaří? Důvodem mohou být některé gynekologické či intimní problémy. Důsledkem jsou pak časté návštěvy gynekologa a kolotoč stále stejných léků a doporučení. A jak z toho všeho ven?

Především si uvědomme, že neplodnost není jen problémem moderní doby. Už v době konfucianismu byly bezdětné rodiny na společenském žebříčku mnohem níže než ty, jimž se v pokojích proháněla řada dětí. Už tehdy se proto tradiční čínská medicína snažila najít řešení, jež se s postupem staletí zdokonalovalo a zlepšovalo.

 

Všechno začíná u menstruace…

Pravidelný měsíční cyklus je nedílnou součástí ženského zdraví – v tom se klasická i východní medicína shodují. A mohou se i vhodně doplňovat – TČM umí například napomoci ženskému tělu k lepšímu přijímání antikoncepce, a ještě mnohem víc.

 

Gynekologie pohledem TČM

Tradiční čínská medicína se při vyšetření vašeho intimního zdraví obejde bez doteků. Důležitý je pro ni celkový stav organismu. Při neschopnosti počít dítě totiž mohou hrát roli i takové faktory jako je nedostatečně vyživená krev nebo energetické potíže, při nichž životodárná energie jednoduše neproudí tam, kde je jí nejvíce třeba.

Zní to složitě, ale pokud si uvědomíte, že TČM se snaží především harmonizovat organismus a vyvážit všechny jeho funkce, jste už na počátku celé cesty vedoucí k pochopení. A jaké léčebné postupy mohou být použity? Nejčastěji jde o:

  • akupunkturu
  • fytoterapii
  • akupresuru
  • masáže
  • pohybová doporučení
  • dietetické úpravy jídelníčku

Strach rozhodně není na místě. Nebudete nucena do procedur, jež se vám nelíbí nebo s nimi vnitřně nesouhlasíte. TČM vás mimo jiné naučí poslouchat vlastní tělo a dát na přirozené instinkty. Nese se na vlně sebepoznání podpořené zkušenostmi a dobrými radami na slovo vzatého odborníka.

Objevte zcela nový přístup ke svému zdraví třeba v ordinaci paní B. Evy Gembalové na Praze 2. Objednejte si volný termín ještě dnes na www.cinskaterapie.cz.

45
0