full screen background image
Search

Přestěhovat se nemusí být těžké

Našli jste si novou práci, ale ta je asi 100 kilometrů daleko? Váš přítel bydlí na druhém konci republiky, protože tam zdědil dům po rodičích? Tak v tomto případě je potřeba zvážit všechna pro a proti a zařídit vše potřebné ke stěhování. ze začátku to může vypadat jako snadný úkol, ale už na ten druhý pohled máme před sebou spoustu práce.

 

Správná organizace je důležitá

Velmi důležitým prvkem stěhování je její dobrá organizace, bez které by to všechno mohlo dopadnout velmi špatně a my budeme mít nervy na dranc. Pokud již víme datum přesunu, můžeme kontaktovat spolehlivou stěhovací firmu. Objednání několik týdnů dopředu má jistě svůj význam, neboť kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.

 

Stěhování svépomocí nebo s firmou

Zejména mladí lidé využívají spíše při stěhování pomoc svých přátel. Domluvit si partu kamarádů bude asi to nejmenší. Je třeba zařídit ale i spoustu jiných věcí. například pokud nemáme sami velké auto vhodné pro stěhování, musíme zajít do autopůjčovny a zde si vybrat vůz, který nám bude vyhovovat. Musíme si také uvědomit, že nic není zadarmo a tak i stěhování svépomocí bude něco stát. Nemluvíme zde ale o financích, ale o fyzické námaze, která nás tady nemine. Balit, naložit, vyložit, demontovat a zase smontovat, vynést, složit a spoustu jiných činností nás tady čeká.

Za to stěhování s profesionálními stěhováky může pro nás znamenat spoustu ušetřeného času, nervů a práce. Jestliže si již firmu objednáme, můžeme si být jisti, že vše proběhne tak jak má. Jejich profesionální a praktické zkušenosti nám jistě mohou ukázat, že jsou to odborníci na pravém místě. Předem si dohodnout stanovené podmínky je určitě správná věc. Vyhneme se tak nepříjemnostem, které by nám jen celou akci znepříjemnily. Měli bychom se tedy ujistit, zda nabízené služby obsahují také demontáž a následnou montáž velkého a těžkého nábytku,dále pak výnos nábytku do patra, ať už je to v šestém patře bez výtahu, nebo bychom se měli ujistit, že firma nabízí i služby, které zahrnují stěhování na klíč.

 

Stěhování na klíč

Zní to asi trochu bláznivě, ale stejně tak, jak si můžeme nechat postavit dům na klíč, můžeme i stěhování mít na klíč. Funguje to vlastně na stejném principu. Předáme klíče, doladíme detaily a můžeme se věnovat práci nebo rodině. Pak už stačí jen přijít do nového bytu a prohrabat se tou spoustou krabic. Můžeme požádat pracovníky firmy, aby nám například elektroniku vybalili, aby nedošlo k poškození. Takové stěhovací společnosti jsou jistě dobře pojištěny proti krádeži nebo proti poškození. Pokud ovšem máme velmi drahý starožitný nábytek nebo cennou sbírku motýlů, je třeba na to pracovníky firmy upozornit.

Na co bychom neměli zapomenout

Každé stěhování s sebou přináší spoustu zařizování, například je třeba upozornit poštu, že měníme bydliště, stejně jako svého lékaře, musíme odhlásit plyn a elektřinu a také dětem zařídit nový začátek v nové škole, pokud tedy děti máme.

Zdálo by se, že nám stěhování přinese jen smutek, stres a spoustu nevybalených krabic. Pokud se svěříme do rukou odborníků, můžeme stěhování považovat dokonce za zábavné a hlavně je stěhování začátkem něčeho nového. Tak bychom určitě měli vykročit pravou nohou.

4
0