full screen background image
Search

Plavete v matematice? Zkuste doučování.

Matematika je předmět, který buď milujete, nebo nenávidíte, to podle toho, jak moc vám jde nebo jak moc v ní plavete. Některá látka je vám jasná ihned, u některé je potřeba podrobnější vysvětlení a opakování a k tomu už je dobré využít doučování.

Na základní škole ještě dokážou s čísly a znaménky pomoci rodiče. Na vyšších stupních už je někdy potřeba využít doučování, zvlášť pro přípravu k přijímacím zkouškám na střední školu. S doučováním ale může nastat problém s ohledem na volný čas nebo nemožnost v blízkosti bydliště někoho schopného sehnat. Právě proto je stále oblíbenější online doučování matematiky v pohodlí domova. Není nutné nikam chodit nebo jezdit, podřizovat se časovým možnostem lektora a omezovat kvůli doučování své ostatní aktivity.

Vše, co potřebujete, je počítač nebo chytrý telefon, připojení k internetu a komunikační aplikaci Skype. Hodit se bude i papír a tužka a samozřejmě učebnice a sešity s látkou, kterou je potřeba vysvětlit. Procvičování i ověření pochopení daného učiva pak lze řešit na příkladech ze školních materiálů nebo využít jiné se sbírek cvičení. Nejen žáci základní a střední školy ale mohou doučování využít. Také na vysokých školách mají studenti často problém s pochopením určité části tohoto předmětu a tak i oni vyhledávají doučování matematiky pro vysokoškoláky. Příprava na zkoušku nebo zápočet bude o hodně jednodušší, když vše vysvětluje někdo, kdo matematice opravdu rozumí.

Matematika má svou logiku a i když vám může v některých chvílích připadat těžká nebo nesmyslná, po pochopení dané logiky se najednou stane lehkou. Právě možnost pochopit učivo a být si v dané látce opravdu jistý pro běžnou hodinu i důležitou zkoušku je cílem doučování. Žádný člověk na světě neumí vše a každý je v něčem dobrý a něco mu moc nejde. Pokud je to matematika, je řešením nechat si vše vysvětlit znovu a třeba i jiným způsobem, než ve škole. Někdy stačí jen ukázat jiný pohled a hned je učivo mnohem snazší.

11
1