full screen background image
Search

Plánujete stavět? Je řada věcí, které si promyslete předem

Benešov je lokalitou, která je v posledních letech velmi vyhledávaná. A to hlavně pro řadu výhod, které souvisí s bydlením v této oblasti. Pokud i vás město a jeho okolí zaujalo a chcete si zde vlastní bydlení postavit, je dobré nezapomínat na několik věcí, které je dobré si předem a hlavně důkladně promyslet. Na některé z nich se podíváme společně. Souvisí i s tím, aby se vám spokojeně žilo, tak i s tím, abyste plnili ve všech ohledech současné zákony.

 

Vyberte si ideální lokalitu

Bydlení je věc, kterou byste si měli důkladně promyslet, jelikož se jedná o něco, co je dlouhodobou investicí. S tím souvisí i správný výběr lokality. Když uděláte špatný krok, znamená to jednu jedinou věc – na několik dalších desítek let se s ním musíte smířit. Když padla z vaší strany právě na Benešov a jeho okolí, doporučíme pří výběru lokality zvážit tři hlavní, dnes vlastně nejdůležitější věci. O jaké konkrétně se jedná?

  • Občanská vybavenost v okolí.
  • Klid a bezpečnost.
  • Dopravní obslužnost.

 

Jak je to s kanalizací?

Přímo v Benešově není žádným problémem se na tu městskou napojit. Jak ale v širším okolí? Tam už to tak jednoduché není. Jako zájemci o bydlení tak musíte zvážit, jaké řešení využijete v souvislosti s odpadní vodou, kterou bude vaše domácnost tvořit. Řešení mohou být různá a nemusí se jednat nutně jenom o dnes tolik doporučované čističky, které z hlediska cen vychází nejdráž. Možnou dobrou alternativou jsou i betonové jímky Benešov. V podstatě jde o osvědčenou klasiku, která se využívala v minulosti a využívá se i nyní. A to hlavně pro kvalitativní vlastnosti betonu.

 

Kolik vás to bude stát?

I toto je dobré promyslet. Mimo jiné také z důvodu, že financování bydlení dnes probíhá hlavně s využitím hypotéky. A na ni dosáhnout už není tak snadné. Třeba je spočítat všechny náklady, které s případnou stavbou souvisí. Tedy jak stavební materiál a práci, tak třeba i náklady na samotnou jímku. Zde se však nemusíte obávat nijak vysokých výdajů. Když se podíváte na web Jimko.cz, tak klasické jímky, které by svou velikostí plně vyhovovaly běžné domácnosti, nejsou nijak závratně drahým řešením. I to byl onen důvod, proč jsme je doporučovali.

 

 Udělejte si průzkum trhu

Ceny nemovitostí stále stoupají. O tom není pochyb. Proto doporučujeme důkladný průzkum toho, jak to právě v této oblasti vypadá, a co se vám může více vyplatit, zda stavba, nebo třeba rekonstrukce stávajícího objektu. Také si díky průzkumu uděláte jasno v tom, jak se ceny nemovitostí pohybují. Při cestě za vlastním bydlením se rozhodně nevyplatí spěchat. To primárně z toho důvodu, že dobré nabídky se objevují a kývnout bezhlavě na jakoukoliv první a nevýhodnou by byla velká chyba, které budete z dlouhodobého hlediska zaručeně litovat.

11
1