full screen background image
Search

Nový turistický průvodce zve k návštěvě Posázaví

Vyhlášené i méně známé turistické cíle, přírodní zajímavosti, ale také praktické informace a tipy na výlety nebo služby nabízí nový turistický průvodce Posázaví. Navazuje na sérii skládacích map Rodinné výlety v Posázaví a stejně jako ona bude k dostání ZDARMA ve vybraných informačních centrech a zařízeních partnerů společnosti Posázaví o.p.s., která nové propagační materiály na turistickou sezónu 2017/2018 vydala. Mapy vyšly v srpnu, turistický průvodce v českém a anglickém jazyce se bude distribuovat v druhé polovině října.

„Snažíme se každoročně připravit propagační materiály, které přilákají do regionu kolem řeky Sázavy další návštěvníky. Podporuje nás v tom celá řada obcí, podnikatelů, neziskových organizací a dalších partnerů Posázaví o.p.s. Bez jejich finanční pomoci by mapy a publikace nevznikly,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová.

Nový turistický průvodce vyšel v nákladu 40 000 kusů, z toho je 30 000 kusů v českém a zbytek v anglickém jazyce. Publikace o 44 stránkách je plná barevných fotografií a jsou v ní také informace o možnostech ubytování, stravování, sportovního vyžití a spousta dalších užitečných kontaktů pro návštěvníky Posázaví. Brožura obsahuje tipy na zajímavá a dostupná místa regionu od Stvořidel po soutok Sázavy s Vltavou. Zve ale nejen k řece Sázavě a do jejího blízkého okolí, tedy na Jílovsko, do města Sázava, Týnce nad Sázavou, Senohrab a Čerčan, Českého Šternberka či Kácova, ale také do Benešova, na Konopiště a Jemniště, na Neveklovsko, Netvořicko, Voticko a Vlašimsko.

Turistickému průvodci předcházelo v srpnu vydání série tří skládacích map nazvané Rodinné výlety v Posázaví. Oblast dolního Posázaví, kterou mapy zahrnují, v nich byla rozdělena na tři části – každá z nich má z jedné strany svou kartografickou podobu a z druhé strany deset tipů na výlety v daném území pro pěší, cyklisty a vodáky. Každá mapa vyšla v nákladu 20 000 výtisků (dohromady 60 000 kusů).

Podobnou mapu vydala společnost Posázaví o.p.s. naposledy v roce 2009, a přestože byla dávno rozebraná, lidé ji stále poptávali. V případě velké poptávky po nových mapách je společnost Posázaví o.p.s. připravena zajistit jejich dotisk.

11
0