full screen background image
Search

Myslivci chystají Svatohubertské slavnosti v Trhovém Štěpánově

Městečko Trhový Štěpánov ožije v sobotu 8. listopadu mysliveckým svátkem svatého Huberta. Ulicemi budou projíždět koně s kočárem, znít bude hudba a myslivci zasvětí návštěvníky do tradic, noblesy a kultury tohoto oboru. Své umění předvedou sokolníci, kynologové, šperkaři, řezbáři či nožíři. Účastníci se mohou těšit také na pohoštění ze zvěřinových specialit.

Velkolepý program začne ve 14 hodin zahájením u spolkového domu. Potom městem projde průvod v čele s nejlepšími regionálními trubači Benešovské horny a stylově ustrojenými zástupci mysliveckých sdružení. V kostele sv. Bartoloměje by si návštěvníci neměli nechat ujít Svatohubertskou mši a pasování nových mysliveckých adeptů. Mši svatou bude celebrovat pan farář a myslivec ThMgr. P. Marek Martiška, MIC. Následný půvabný rituál pasování jistě dojme všechny přítomné a přinese jim krásný zážitek.

Společenský ruch zaplaví celý spolkový dům i Muzeum Štěpánovska, kde si návštěvníci prohlédnou výstavu mysliveckých trofejí poskytnutých místními sdruženími a střeliva vlašimské společnosti Sellier & Bellot a.s., která už téměř dvě století vyrábí náboje pro lov a sport. Každý se poutavou formou dozví leccos o myslivosti – o její hrdé tradici, historii i současnosti. Pozornost si rovněž získají ukázky bravurně sladěné spolupráce člověka a zvířat, tedy dovednosti sokolníků a mysliveckých psovodů. Velký zájem bude také o výrobky představitelů dalších příslušných profesí – šperkaře, nožíře a řezbáře.

slav

Svatohubertské slavnosti se uskuteční v Trhovém Štěpánově letos poprvé a pořadatelé: Město Trhový Štěpánov, Okresní myslivecký svaz Benešov, Sellier & Bellot a.s. a místní myslivecká sdružení – doufají, že se z akce stane tradiční zdejší svátek. Srdečně vás zvou na jeho zahajovací ročník!

Eva Vrzalová

 

Kontakty:
KOORDINÁTOR AKCE – Mgr. Stanislav Kužel, tlf.: 724 188 645, mail: spolkovy.dum@seznam.cz
0
0