full screen background image
Search

Milovníci železnice jsou v sobotu zváni do Vodního domu

Hulice – všechny milovníky vlaků a historie zveme na nadcházející sobotu 12. listopadu do Vodního domu. Bude se zde konat přednáška odborníků na slovo vzatých, spoluautorů knihy Železnice Podblanicku Jaroslava a Ladislava Kohoutových o historii místní železniční na dráhy Vlašim – Dolní Kralovice. Přednášející se dotknou také stop bývalé železniční trati, které můžeme v krajině dodnes najít.

Jaroslav a Ladislav Kohotovi z Vlašimi pocházejí z rodu, jehož čtyři generace zasvětily svůj život vlakům. Jejich sobotní přednáška se bude věnovat historii železniční dráhy Vlašim – Trhový Štěpánov – Dolní Kralovice od jejího vzniku v roce 1902 až do zrušení tratě do Dolních Kralovic v roce 1975, kdy muselo městečko ustoupit vznikající přehradě. Svůj zasvěcený výklad doplní promítáním řady dobových fotografií.

Přednáška začne v 16. hodin a vstup na ni bude v ceně vstupného do Vodního domu, které činí pro dospělého 90 Kč a 50 Kč pro dítě. Knihu Železnice na Podblanicku je možné zakoupit v obchůdku Vodního domu.

Pořádání této akce finančně podpořil Středočeský kraj.

plakat-zeleznice-s-logem

11
1