full screen background image
Search

Máte hlučné sousedy? Nenechte se rušit!

Sousedé na zabití? Máte papírové zdi a ač neradi slyšíte každé jejich slovo? Ruší vás hlasitá hudba, divoká hra nezbedných dětí nebo vás dokonce obtěžuje nekonečné psí štěkání? Hluk v sousedních bytech je velmi častým jevem. Pakliže se přidá vědomá  neohleduplnost nebo dokonce schválnosti, jejichž záměrem je přivést člověka k nepříčetnosti, je nutné razantně a efektivně zakročit.

Osobní domluva sice může problém částečně vyřešit a to tak, že se sousedi navzájem zdrží projevů vyšších než 60 decibelů, ale vždy se jedná o úmluvu „na dobré slovo“, kterou dřív nebo později druhá strana poruší. Jednoduchým řešením, jak střetům jedno provždy předejít, je zabezpečit odhlučnění. Odhlučnit lze stropy, podlahy i sousedící stěny. Žádný strach, s největší pravděpodobností nebude třeba zvukovou izolaci aplikovat ve všech třech případech. Zásadní slovo by měl mít odborně vyškolený akustik, který rušivé zvuky změří, zmapuje a navrhne nejlepší řešení.

 

Každý hluk má své řešení

Největší rachot obvykle přichází od sousedů z bytu nad vámi. Nejvýkonněji lze nepříjemným rušivým efektům zabránit položením akustické izolace do jejich podlahy. Pakliže k tomu horní sousedé nejsou ochotni svolit, přichází v úvahu izolace vašeho stropu. Opatření má vynikající výsledky, co se hovorové řeči a hudby týče. Pokud je tím pravým strašákem dupání, bouchání, vibrace, otřesy a jejich eliminace stále není dostatečná, znamená to, že se zvuk přenáší i do nosných konstrukcí a dílčí část z nich se dostává i do stěn. V tomto případě je třeba sáhnout k odhlučnění boční stěny a máte vystaráno!

Materiály, vhodné k praktickému konkrétnímu užití, se liší podle lokalizace, stejně jako původu a intenzity rušivého elementu. Špičková akustická izolace je vhodná do všech konstrukcí stropů, stěn a podlah. Izolace pěnové konzistence vynikne v kombinaci s neprůzvučnými materiály. Touto kombinací jsou její pohltivé a částečně i neprůzvučné vlastnosti výrazně zlepšeny a celá konstrukce výrazně odhluční prostor. Lze ji však nanést i samostatně, a to jako minimalizaci ozvěny.

Každý hluk má své řešení. Majitelé izolací se postupně stávají živým důkazem, že lidé, kteří se nedají rušit, neplní ordinace psychiatrů, protože jsou klidnější a šťastnější.

0
0