full screen background image
Search

Letní dětské tábory TOM Dumánci

Již podruhé uspořádá Turistický oddíl mládeže Dumánci v malebném údolí u Lužnice dva letní dětské tábory. Své stany vystaví na bývalém vodáckém tábořišti Vysoké školy ekonomické naproti Suchomelovu mlýnu. V letošním roce jsou naplánovány dva turnusy. První z nich proběhne v termínu od 29. června do 12. července a je určen pro děti ve věku 7 až 16 let. Druhý pak v termínu od 13. do 26. července a  bude věnován dětem ve věku od 4 do 8 let. Tohoto turnusu se kromě dětí zúčastní také minimálně dvě maminky. Poprvé v historii TOM Dumánci se na táboře objeví také pedagogické posily ze zahraničí, takže děti získají kromě všestranného sportovního a herního vyžití také možnost zdokonalit své jazykové dovednosti.

Turistický oddíl mládeže vznikl na Sedlčansku a většina jeho členů pochází právě ze Sedlčan. Nádherná krajina v údolí řeky Lužnice nás však přilákala do chatové osady Suchomelův mlýn, jež se nachází pod Slavňovicemi. Většina oddílových akcí se již koná zde a oddíl sem přesunul i své sídlo.

 

TOM Dumánci pořádá tábory již pátý rok a ve svých řadách má vedoucí s mnohaletými zkušenostmi s výchovou dětí. Na obou turnusech budou přítomni tři zkušení zdravotníci. Na náš tábor jezdí pravidelně Honzík s těžkou cukrovkou a troufám si říci, že tábor dokážeme přizpůsobit i jinak handicapovaným dětem.

TOM Dumánci je nezisková organizace a všichni členové se na přípravě a organizaci oddílových akcí podílí dobrovolně bez nároku na finanční odměnu. Díky tomu si náš oddíl může dovolit každý rok pořizovat nové táborové vybavení. Chloubou našeho oddílu je především moderní vodácké vybavení a velké množství her.

Děti jsou po dobu tábora ubytovány v klasických dvoulůžkových podsadových stanech. Strava se podává pětkrát denně  a z toho zpravidla dvakrát teplá. Součástí tábořiště je moderní sociální zařízení, takže se děti mohou těšit na splachovací záchody a teplou sprchu.

 

Více informací naleznete na našich internetových stránkách www.dumanci.sedlcany.cz

0
0