full screen background image
Search

Karibik nebo Egypt? Zažijte léto v zimě

Na letní dovolenou k moři vyráží každoročně více než milion Čechů. Nejčastějšími cíli jsou Chorvatsko, Řecko, Bulharsko a Itálie. Co se zimních měsíců týče, třetina Čechů ji stráví lyžováním v tuzemských horách. Jen necelé procento si dovolí jít proti konvencím a zažitým zvyklostem, aby stejně jako vlaštovky uletěli do teplých krajů.

Karibik, Thajsko, Emiráty, SAE, Keňa… Přestože v dnešní době naprosto finančně dostupné destinace, dovolená v nich má stále nádech luxusu a punc exotiky. Barvy tropů vládnou neuvěřitelně intenzivními odstíny. Křišťálově průzračná voda podél pobřeží střídá azurově modré zbarvení na otevřeném moři, na bílých písečných plážích se tyčí kymácející se palmy, které šeptají všemi odstíny zelené. Keře jsou růžové i bílé, ibišky červené. Rozprostřené silnice hrají v barvě oranžového plamene. Je to umělcova paleta. Také jste se zasnili?

K tomu, aby se sen proměnil ve skutečnost, zbývá jediné – vybrat si. Široká nabídka dovolených přináší celý svět doslova na dlani. Stačí jen zadat do vyhledávačů požadovaná kritéria, jako jsou počet dnů, doprava, strava a kvalita ubytování. Je libo pobyt pro náročné? Vsaďte na hotelové pětihvězdy. Nebo jste se zhlédli v takzvané Robinzonádě? Pak budete nocovat na majáku a k snídani lovit chobotnice či, v horším případě, otevírat paštiky, určené troskotajícím námořníkům v nouzi. Záleží jen na vás, jak své nevšední dny pojmete.

Stálicí mezi top pobyty cestovních kanceláří, je Egypt. Uspokojí milovníky starověkých civilizací, jejich architektury a nevšední pohostinnosti. Egyptské bohatství je skryto v hlubinách Rudého moře, které je vyhledáváno nadšenci šnorchlování. Nikde jinde na planetě nejsou k vidění krásnější korálové útesy. Koupit dovolenou do Egypta se vyplatí v létě i zimě. Obě roční období mají co nabídnout a na plážích pod slunečníky nebudete nikdy k ušlapání, ale ani zcela sami.

Nejnavštěvovanějšími letovisky jsou Hurghada, Sharm el Sheikh, Marsa Alam nebo Taba. Během pobytu turisté velmi často navíc vyhledávají fakultativní výlety, jejichž cíli nemohou být jiné, než egyptské pyramidy, chrámový komplex v Luxoru a hrobky faraónů.

0
0