full screen background image
Search

Kamionem po Evropě, lodí a letadlem do celého světa

Česko je vyhlášenou tranzitní zemí. Může se pyšnit jednou z nejhustších logistických sítí, boom dopravní infrastruktury odstartoval již v devadesátých letech a trvá, přes velkou konkurenci, dodnes. Téměř 80 % všeho zboží je přepravováno takzvaně po ose, tedy po silnici.

Tisíce kamionů denně projede po nejfrekventovanější páteřní silnici D1. V jejich nákladních prostorách se nachází nejrůznější suroviny všeho skupenství, nevyjímaje finální výrobky, coby prodejní zboží a  produkty odpadní, určené k likvidaci. V 21. století neexistuje nic, co by nebylo možné transportovat. Vybrat spolehlivého přepravce přesto není jednoduché. Import a export je základním předpokladem úspěšného podnikání, které se bez ověřeného dopravce neobejde. Komplexní zabezpečení logistických služeb je doménou přepravce SPEED LINE, s.r.o., který vsadil na politiku kvality. Mezi standardní služby patří Full Truck Load, jež rezervuje celý nákladový prostor pro jediného klienta, stejně jako je dostupná služba Less Than Truck Load, která označuje přepravu společnou formou pro několik zákazníků. Oblíbená je i služba Cross Docking, jež expeduje zboží přímo z výrobního závodu k zákazníkovi bez využití meziskladových kapacit.

Ověřený přepravce se nezalekne zajištění ADR přepravy nebezpečných látek a zabezpečuje i říční dopravu. Ta je v posledních desetiletích uměle upozaděná, přestože je zaručeně nejlevnější a nejspolehlivější variantou. Mnozí se mylně domnívají, že se zánikem Československé námořní plavby zmizel z povrchu země i obchodní transport po vodě, který je paradoxně vhodný pro zdolávání největších mezikontinentálních vzdáleností. Ještě o krůček efektivnější je pak doprava letecká, jejíž přímá úměra nejrychlejšího způsobu dodání je zároveň nejdráže ceněná.

Logistika byla, bude a je nedílnou součástí průmyslu, obchodu a služeb celého světa, českou ekonomiku nevyjímaje.

0
0