full screen background image
Search

Jen kvalitní pojistka vám na cestách bude krýt záda! Jak ji poznáte?

Za chvíli je tu léto a s ním i doba dovolených. Chystáte se letos do zahraničí? Už spřádáte plány, jak si pobyt užijete, kam se všude podíváte, co koupíte a ochutnáte? Na chvilku se ještě vraťte do reálného světa a věnujte chvilku výběru kvalitní cestovní pojistky. Na ní může záviset, jak vaše dovolená dopadne. Bez pojistky totiž riskujete dluh v podobě několika milionů korun!

 

Nenechte se napálit!

Mnohé české pojišťovny hrají s klienty tak trochu „špinavou hru“. Lákají na nízkou cenu pojištění, za kterou se ale může skrývat nevýhodná pojistka. Nenechte se napálit. Existuje jednoduchý trik, jak poznáte kvalitní cestovní pojištění do zahraničí od toho, které by vám způsobilo problémy. Je třeba se zaměřit na 3 aspekty pojistky.

benesov-online.cz_online_ergo_cz_01

 

1. Limity a jejich výše

Zkontrolujte si výši pojistných limitů. Vyjadřují nejvyšší sumu, kterou za vás pojišťovna vyplatí v případě lékařské péče. Optimální výše pojistných limitů je 5 000 000 Kč. S nižšími riskujete, že si budete muset za péči, ale i za přepravu do lékařského zařízení apod., platit i z vlastní kapsy.

 

2. Kryje rizika

Zaměřte se na pojistné podmínky cestovního pojištění. Pečlivě si prostudujte, na jaké situace se pojistka vztahuje. Pozornost věnujte kapitole, která se věnuje rizikovým sportům. Mezi ně patří například i jízda na koni nebo na nafukovacím člunu. Pro rizikové sporty si musíte zřídit připojištění.

benesov-online.cz_online_ergo_cz_02

 

3. Doplňky

Třetím ukazatelem kvality cestovní pojistky jsou doplňky. Jedná se o pojištění zavazadel (ideálně s limitem 30 000 Kč), pojištění odpovědnosti (více o něm zde) a úrazové pojištění. Všechny tyto doplňky se vyplatí sjednat. Zaplatit za ně nemusíte více než 10 Kč na den.

 

Kde nejvýhodněji?

Při výběru pojistky se podívejte na internet, kde najdete výhodnější ceny. Sjednáním pojištění online ušetříte i drahocenný čas. Kolik za pojištění zaplatíte? Ke stanovení ceny poslouží tato

kalkulačka cestovního pojištění.

0
0