full screen background image
Search

Jak na výběr pásové pily a pilových pásů

Práce na stavbě ale i tovární výroba se zpravidla neobejde bez přesného a čistého řezání ocele a dalších kovů. Rychlé a praktické řešení představují pásové pily na kov. Jde však o poměrně drahou investici, takže se vyplatí jejich nákup pořádně promyslet. A na co si v takovém případě dát pozor?

 

Každá pásová pila má svůj ideální pás…

…ale zdaleka nemusí být jen jeden. Při koupi se tedy jako první zajímejte o to, s jakým kovem si poradí základní výbava vašeho nového pomocníka na stavbu či do firemního provozu. Každá kvalitní pásová pila na kov by měla mít tyto údaje uvedené ve své základní specifikaci.

Není samozřejmě možné, aby jedno zařízení zvládlo všechny materiály. Stejně důležitá je tak i dobrá dostupnost náhradních pásů určených právě do vašeho přístroje. Chtějte znát cenu a ptejte se po garanci dostupnosti. Spolehlivý prodejce vám zaručí dostupnost náhradních dílů i deset let poté, co bude výroba konkrétního typu produktu ukončena. Nemusíte tak investovat do nového zařízení jen proto, že máte problémy s pořízením jeho náhradních dílů.

 

Na co se zaměřit při výběru pilového pásu?

Obsluha vybrané pásové pily by měla být stejně snadná jako třeba používat elektrocentrály. Podmínkou je však správný výběr pilového pásu.

  • Zaměřte se na odpovídají délku. Vybírejte podle projektové dokumentace a ne jen tak od oka.
  • Stejně důležitá je také správná šířka. Vertikální pásové pily mají v tomto ohledu výhodu – obvykle totiž nejsou fixovány jen na jeden rozměr, ale je možné si vybírat z více variant.
  • Dobře si rozmyslete také materiál pilového pásu. Na našem trhu jsou dostupné ty z tvrdokovu, nástrojové oceli nebo diamantu. Dobře porovnejte nabízenou kvalitu s požadovanou cenou.

A dobrý tip na závěr: kvalitní pásové pily na kov lze použít i na opracování dřeva nebo jiných materiálů. Jde tedy o investici, která se vám v dílně či firmě po všech stránkách vyplatí.

0
0