full screen background image
Search

Jak na výběr kvalitního nábytku? Poradíme, čeho se držet

Vybíráte nový nábytek a zcela pochopitelně od něho očekáváte, aby byl kvalitní? Není se čemu divit. Podívejte se společně s námi na to, co by měl takový nábytek splňovat a na co se zaměřit. To první, co neopomíjejte, je rozhodně design. Možností je dnes opravdu celý řada, a když se podíváte třeba na jedinečný sektorový nábytek, musíte dát v tomto směru výrobcům i prodejcům za pravdu. Pokud vybíráte právě podle designu, je v první řadě nutné zohlednit tři hlavní věci. O jaké věci se jedná? Je to primárně:

  • To, jak se vám bude nábytek líbit
  • To, v jakém stylu zařizujete svou domácnost
  • To, aby bylo zaručeno sladění barev

 

Při výběru myslete také na praktičnost

Ano, i ta je důležitá. A to u každého kusu nábytku. Primárně je vhodné hledět na dostatek úložných prostor, které se především v malých bytech hodí více než dost. Stejně tak se hodí i doplňkové funkce, jako je možnost rozložení, nebo případné jiné úpravy. U specifických kusů, jako jsou třeba originální toaletní stolky, je vhodné hledět i na to, aby bylo součástí i dostatečně velké zrcadlo. To ocení každá žena, která se o takového svého stolku bude líčit.

 

Nezapomínejte na kvalitní materiál

Možných materiálů, ze kterých se dnes vyrábí nábytek, je celá řada. Pokud nechcete šlápnout vedle, zvolte dřevo. Nabídne nejenom velkou odolnost, ale i životnost. Hravě odolá také výkyvům počasí, a nevadí mu ani přímé sluneční záření. U jiných materiálů už to může být horší a tak je vhodné pořídit třeba celostínící žaluzie, abyste dokázali eliminovat to, že daný nábytek ztratí svou původní barvu. Kromě materiálu hleďte také na jeho zpracování, které by mělo být nejenom precizní, ale vhodné je i to, aby byla součástí i určitá ochranná povrchová úprava. Ta může nejenom zvýšit ochranu, nebo prodloužit životnost. Může podpořit i celkový vzhled daného materiálu.

0
0