full screen background image
Search

I při spaní vám to může slušet

Pyžama a noční košile, stejně jako všechny ostatní druhy oblečení, také prošly určitým vývojem a podléhají módním trendům. Na rozdíl od minulosti ale hraje prim především pohodlí a příjemný materiál, protože v nich nemusí jen spát.

Pro kvalitní spánek je totiž pohodlí velmi potřebné. V dnešní uspěchané době je nutné se dobře vyspat a dopřát svému tělu regeneraci a odpočinek. To jde ve špatném nebo upnutém oblečení jen velmi těžko. I proto zůstávají oblíbenými materiály pro výrobu nočního oblečení chladivý satén, hřejivý flanel a příjemná bavlna. V pyžamu pak, zvlášť ve volných dnech, můžeme třeba i snídat nebo večer trávit u televize. Pyžamo je pro mnoho lidí zkrátka takový pohodlný domácí oděv na klidné večery nebo pohodová rána. S příchodem chladných nocí si zvláště ženy oblíbily stylové overaly na spaní, které chrání záda a zároveň i velmi dobře vypadají a jsou pohodlné.

Kromě klasických pyžam s horním a spodním dílem jsou také stále oblíbené dámské noční košile. Ty nosily už naše maminky i babičky a pro jejich pohodlný střih budou nosit i další generace, jen jejich vzhled se mění. Těžké a až na zem dlouhé košile s krajkovými límečky vyrobené z flanelu dnes už téměř nepotkáte, snad jen ve skříních u babiček. Moderní materiály jsou lehké, příjemné na nošení, dobře sají pot a samozřejmě jsou barevné a trendy. Svým vzhledem připomínají dlouhé tričko a hodí se tak k nošení na doma i třeba jen sledování televize nebo čtení v měkkých peřinách. Pro volnost pohybu a příjemné nošení si je však stále více do postele berou i muži.

To, jaké prádlo si na spaní oblékáme a ve kterém se cítíme nejlépe se často mění s věkem i ročním obdobím. Někdo na spaní potřebuje dlouhé kalhoty, jiný by v nich neusnul, někdo musí mít ramena v teple, jiný dá přednost tílku na úzká ramínka. Oděv na spaní ale vždy vybíráme tak, aby nám byl pohodlný a samozřejmě se nám líbí. V aktuální sezóně je velmi módní světle zelená, šedá a fialová a tak se tyto barvy promítají i do pyžam, overalů na spaní a nočních košil. A až přijdou dlouhé zimní večery, zachumlejte se do peřin a užijte si pohodlí na maximum.

24
0