full screen background image
Search

FESTIVAL POPENEC ZAHÁJÍ LÉTO NA BENEŠOVSKU

Benefiční Festival Popenec opět láká své fandy: vstupné dobrovolné, kvalitní program, příjemné prostředí lesoparku, stanování zdarma! 10. ročník této multikulturní akce se uskuteční o víkendu 6. – 7. června 2015 v Hrádku u Vlašimi. Festival uspokojí široké publikum zajímající se o alternativní hudbu, rodiny s dětmi, pro něž je přichystán bohatý program, a vůbec každého, kdo se chce prostě jen zregenerovat obklopen krásnou přírodou.

Letos se festival přesunul ze zámeckého parku v Odlochovicích do areálu farnosti Hrádek, poutního místa nedaleko řeky Blanice, které se nachází 3km od Vlašimi.

Festival je charitativní akcí, na níž hlavní organizátoři i desítky dalších sympatizantů pracují zcela zdarma. Výtěžek bude využit na zlepšení sociálních služeb pro seniory spolupořadatelem Farní charitou Vlašim.

Festival Popenec 2015_plakat

Hlavní složku festivalu tvoří hudební program, který nabízí vystoupení napříč mnoha žánry: folk, rock, punk, jazz, world music, afro beat. Návštěvníky rozdovádí vtipné hlasohrátky Petra Váši a jeho kolegů říkajících si Ty syčáci. Za srdce   i hlavu chytne charismatická zpěvačka Marta Kovářová z rockové kapely Budoár staré dámy. Intelektuálové si přijdou na své při poslechu písničkáře Jana Buriana. Večerní program rozjede v energickém rytmu afrických bubnů a v doprovodu divokých tanečnic skupina TiDiTaDe. Ostatní interpreti dokreslí celkovou uvolněnou atmosféru festivalu. Doprovodný program zahrnuje divadelní představení a další atrakce pro děti, výstavy fotografií, prezentace „neziskovek“, ohňovou show a jiná překvapení.

0
0