full screen background image
Search

Dobrá zábava – to je UNIGENA !

Při jedné oslavě, které jsme se zúčastnili, nás zaujala hudební skupina Unigena, která se starala o zábavu hostů. Můžeme s klidem říct, že se nikdo opravdu nenudil, protože vystoupení bylo opravdu profesionální a leckdy předčilo vystoupení kdejaké věhlasné kapely . Nedalo nám to a na pár věcí jsme se zeptali frontmana skupiny.

 

Když se ohlédneme zpět ,  jaký byl úplný začátek vzniku skupiny?

„Historie“ hudební skupiny Unigeny bratří Vidrnových začíná na konci roku 2009, kdy dostávám v listopadu nabídku hrát na Silvestra na hotelu v Peci pod Sněžkou. Tehdy jsem řekl ano, ale nehraju sám, ale minimálně ve dvou – s bráchou. A tak jsem bráchovi u pivka povídal – „hele, co kdybychom si zahráli na Silvestra v Krkonoších?“ Slovo dalo slovo a brácha si jel 29.11.koupit svou první elektrickou kytaru. Den před Vánoci, 23.12., jsme si jeli koupit nový klávesy a celý Vánoce jsme dřeli ve sklepě repertoár na Silvestrovský večer. A dopadlo to – letos tam jedeme hrát již po sedmé. A právě Silvestr 2009 je pro mě začátek letopočtu, protože bratrská spolupráce nejen na poli muziky je to nejlepší, co mě mohlo potkat. (Po mé ženě, samozřejmě 😉 )

 

Název Unigena je celkem netradiční – má nějaký hlubší význam?

Když jsme vymýšleli jméno pro kapelu, nebylo to jednoduchý. Nakonec Ondra, který byl tou dobou v prvním ročníku na farmacii a drtil latinský telefonní seznamy, zjistil, že sourozenci se řeknou unigena – ti, co mají společné geny. A už to bylo. Hned na jaře 2010 jsme přibrali zpěvačku Adélku Adamcovou a z dua bylo trio.

 

Nová kapela, nové možnosti…  co zakázky?

Začátky jako všude jinde byly rozpačité. Malý mixáček, dvě jako reprobedny a dva mikrofony. Postupně jsme si z vydělaných peněz mohli nakoupit vše, co jsme pro svou produkci potřebovali. Kvalitní aparát, světla. Nabídky přibývaly. Už to nebylo hraní jednou za 2-3 týdny… Hráli jsme hlavně na soukromých akcích – svatební hostiny, firemní večírky, občas nějakou zábavu nebo menší ples. Hodně jsme spolupracovali se zámkem v Čechticích, kam jsme jezdili hrát pro hotelové hosty…

 

Mluvíte o triu, ale bylo vás viděl pohromadě 5 !?

To je pravda, v roce 2015 přišla zásadní změna, která kapelu posunula dopředu a otevřela nám další možnosti. Do kapely přicházejí další 2 bráchové – Milan a Standa Trýblovi z Votic. Není nic lepšího, než mít v kapele sehranýho basáka s bubeníkem – přesný a spolehlivý spodek je to, na čem může pak zbytek kapely s plnou důvěrou stavět. Navíc oba skvěle zpívají. Adélka Adamcová však tento rozjetý vlak opouští z důvodu plnícího se kalendáře a do kapely naskakuje, jak rád říkám – jediný hudebně studovaný člověk v kapele – Anička Vondrysková. Anča je osobnost s hlasem silným jako bouře a něžným jako vánek. A tak je nás 5 😉

 

Kde vás naši čtenáři mohou slyšet v konečné sestavě?

V téhle sestavě hrajeme druhým rokem a je to měsíc od měsíce lepší a lepší. Zpočátku jsme museli během krátké doby nacvičit alespoň základní repertoár, který vystačí na svatební hostinu a ples. Využili jsme navzájem naše zkušenosti a opravdu hodně věcí jsme udělali ve velmi krátkém časovém úseku. Nyní se postupně snažíme repertoár rozšiřovat o skladby, které jsou jednak v současné době hrané v rádiích, a jednak o hity, které prověřil čas, a hlavně, které jsou pro nás nové. Nyní jsme ve fázi přípravy nového repertoáru na další plesovou sezónu. Čeká nás totiž 20 plesů. A z nejbližších akcí tu máme posvícenské zábavy – Srbice (4.11.), Ješetice (5.11.) a Kostelec u Křížků (12.11.) Třeba Vás tam uvidíme 😉

 

V čem vidíte výhody a plusy Vaší kapely?

Naše kapela má několik předností, díky kterým to hraje skvěle. V první řadě, jak jsem již říkal, máme přesnou rytmiku, kterou obstarávají sehraní bráchové Trýblovi. Další naší výhodou je, že všichni zpíváme a každý z nás má jinou barvu hlasu. Písničky jsou barevný a vokály jsou prostě super. Další výhodou je, že já s bráchou umíme obstojně zahrát na vícero nástrojů, což z kapely o 5 členech rázem dělá malý tanečňák. Já střídám klávesy, saxofon, klarinet a občas kytaru, brácha hraje především na kytaru – a to jak sólovku, tak doprovodku, pak na klávesy a trumpetu. Písničky tak dokážeme přiblížit té podobě, kterou znáte z rádia, většinu nástrojů nemusíme nahrazovat a sóla jsou hraný tak, jak maj být. A to se týká jak pop-rockového repertoáru, tak plesového. A všechny tyhle výhody dokážeme prodat, protože zvučíme na profi audio systém KV2 audio (profíci vědí a ostatní slyší) a Milan, který se stará o zvuk, má obrovský cit pro zvučení. Vše máme konkrétní a srozumitelný a dokážeme se přizpůsobit různým prostorům při zachování kvality zvuku (od svatby pro 20 lidí přes ples pro 500 lidí po venkovní zábavu pro 2 000 lidí).

 

A co tedy hrajete a kde?

V našem repertoáru najdete jak rockové a popové hity (současné i časem prověřené), tak taneční melodie pro standardní i latinskoamerické tance. Nemůže chybět lidovka, bez které se stále neobejde hasičský či myslivecký ples ani svatební veselí.

Tak jak jsem říkal před chvílí, hrajeme na nejrůznějších akcích – v zimním období jsou to převážně plesy a firemní večírky, v letním období taneční zábavy, svatební párty…

Podívejte se na naše stránky (www.unigena.eu) nebo facebook a přijďte si zatančit. Anebo pokud se nemůžete rozhodnout, jakou kapelu na svou svatbu – neváhejte si nás přijít poslechnout a zajít za námi a probrat Vaše požadavky a naše možnosti!

 

Díky za rozhovor

  UNIGENA

24
1