Soutěže, hry a tvoření čekají na malé návštěvníky Dětského dne, který se uskuteční 18. června v Pivovaru Ferdinand v Benešově. Kromě sportovních disciplín si budou moci vyzkoušet také poznávací testy a zkoušky šikovnosti. Pivní korunky, které za to získají, si pak v krámku vymění za nějakou drobnost nebo poukázku na zážitek v podobě jízdy na koloběžce nebo střelby ze vzduchovky.
Pivovarský dvůr se promění v herní i tvořivou arénu. Prostředí, ve kterém se Dětský den koná, budou odpovídat i názvy sportovních úkolů: Pytlování na sladovně, Pivní lávka, Hod chmelovou šiškou, Šup bedýnku do skladu… Co za těmito pojmy hledat, se zájemci dovědí také v poznávacím testu. Dokáží uhodnout, z jakých surovin se pivo vaří, jak vypadá sladovna, varna nebo spilka? Svou šikovnost a trpělivost si poměří v hledání pivních zátek v ječmenu, nalévání vody z půllitru do lahve nebo malování etikety limonády Ferdináda. Děti si také budou moci zahrát venkovní kuželky a Člověče nezlob se, svézt se na lanové skluzavce nebo si nechat něco namalovat na obličej.
Brány pivovaru budou otevřeny od 13 do 19 hodin. Děti budou mít vstup na akci zdarma, dospěláci zaplatí 50 korun a v ceně dostanou jednu pivenku nebo limonáděnku K dispozici bude občerstvení, točená limonáda a skutečné pivo. Součástí programu budou také prohlídky pivovaru.
První písemné právo vařit pivo udělil benešovským měšťanům v roce 1595 Archleb z Kunovic. Vpád Švédských vojsk do města ale slibný rozmach pivovarnictví v Benešově přerušil. Renesanci vaření piva ve městě přineslo až ve druhé polovině 19. století začlenění Benešova do nově budované železniční sítě a zejména pak arcivévoda František Ferdinand d’Este, který v roce 1897 nechal do Benešova přestěhovat pivovar z nedalekého Konopiště. Výroba zdejšího piva dodnes vychází z původní receptury, používá ječný slad z vlastní humnové sladovny a nejlepší žatecký chmel. Historie se odráží i v názvech zdejšího polotmavého speciálu Sedm kulí nebo světlého ležáku d’Este. V současnosti pivovar vyrábí osm druhů piv a limonádu Ferdinádu.