full screen background image
Search

Dětský den v Pivovaru Ferdinand nabízí zábavu pro děti i dospělé

Soutěže, hry a tvoření čekají na malé návštěvníky Dětského dne, který se uskuteční 18. června v Pivovaru Ferdinand v Benešově. Kromě sportovních disciplín si budou moci vyzkoušet také poznávací testy a zkoušky šikovnosti. Pivní korunky, které za to získají, si pak v krámku vymění za nějakou drobnost nebo poukázku na zážitek v podobě jízdy na koloběžce nebo střelby ze vzduchovky.

Pivovarský dvůr se promění v herní i tvořivou arénu. Prostředí, ve kterém se Dětský den koná, budou odpovídat i názvy sportovních úkolů: Pytlování na sladovně, Pivní lávka, Hod chmelovou šiškou, Šup bedýnku do skladu… Co za těmito pojmy hledat, se zájemci dovědí také v poznávacím testu. Dokáží uhodnout, z jakých surovin se pivo vaří, jak vypadá sladovna, varna nebo spilka? Svou šikovnost a trpělivost si poměří v hledání pivních zátek v ječmenu, nalévání vody z půllitru do lahve nebo malování etikety limonády Ferdináda. Děti si také budou moci zahrát venkovní kuželky a Člověče nezlob se, svézt se na lanové skluzavce nebo si nechat něco namalovat na obličej.

_VPO4644

Brány pivovaru budou otevřeny od 13 do 19 hodin. Děti budou mít vstup na akci zdarma, dospěláci zaplatí 50 korun a v ceně dostanou jednu pivenku nebo limonáděnku K dispozici bude občerstvení, točená limonáda a skutečné pivo. Součástí programu budou také prohlídky pivovaru.

První písemné právo vařit pivo udělil benešovským měšťanům v roce 1595 Archleb z Kunovic. Vpád Švédských vojsk do města ale slibný rozmach pivovarnictví v Benešově přerušil. Renesanci vaření piva ve městě přineslo až ve druhé polovině 19. století začlenění Benešova do nově budované železniční sítě a zejména pak arcivévoda František Ferdinand d’Este, který v roce 1897 nechal do Benešova přestěhovat pivovar z nedalekého Konopiště. Výroba zdejšího piva dodnes vychází z původní receptury, používá ječný slad z vlastní humnové sladovny a nejlepší žatecký chmel. Historie se odráží i v názvech zdejšího polotmavého speciálu Sedm kulí nebo světlého ležáku d’Este. V současnosti pivovar vyrábí osm druhů piv a limonádu Ferdinádu.

Pivovar Ferdinand Dětský den

 

 

0
0