full screen background image
Search

Dejte starému domu nový půdní kabát

Z pohledu investice je koupě nebo třeba dědictví staršího domu velmi zajímavou zkušeností, která je ale optimální pouze v případě, že dům je energicky úsporný. To však u starších nemovitostí nebývá pravidlem, spíše naopak. Jak pomoci?

Abychom mohli dům celoročně obývat, musí se během topné sezóny vyhřívat. Až polovina tepla ale unikne prakticky okamžitě poté, co teplý vzduch opustí radiátor, možností k tomu má dostatek. Okna, dveře, stropy, všude nám může teplo utíkat. Pomůže izolace na správném místě, tedy stropu. Stropy se sice dříve izolovaly za pomoci dřevěných desek, mezi nimi však bývají mezery a těmi uniká nejen vyrobené teplo, ale také naše peníze na jeho výrobu. Řešení, jak vyplnit každou mezeru i škvíru a poctivě zaizolovat, je foukaná izolace Magmarelax. Duté stropy, nevyužité prostory půdy nebo volné plochy mezi trámy už pro vás nebudou strašákem. Izolace vytvoří souvislou vrstvu a navíc je zcela nehořlavá, takže střešní prostor ochrání před možným požárem.

 

Hotovo za pár hodin

Materiál, který má výborné izolační účinky, se na potřebné místo dostane pomocí čerpadla a hadice. Zkušení technici si umí poradit v každé situaci a terénních úpravách, potřebují pouze přístup k místu, kde se bude izolace aplikovat. Celková práce včetně příprav nezabere více než pár hodin a neudělá žádný nepořádek ani vás nijak neomezí v užívání domu. Mezi další výhody patří i fakt, že tepelně izolovaný strop ušetří až třetinu  nákladů za vytápění a vyjde přitom desetkrát levnější než izolace fasády nebo výměna oken. Pokud chcete půdu dále využívat k pochůzce či uskladnění věcí, jako doplněk bude nutné položit odlehčenou podlahu – stropní systém Magmarelax.

Kromě ušetření nákladů zabrání izolované stropy také přehřívání místností v létě a ty tak budou obyvatelné i v horkých dnech.

0
0