full screen background image
Search

Chytré telefony vám usnadní život

Být v dnešní době bez mobilního telefonu je téměř nemožné. Potřebujeme ho k práci i ke komunikaci s přáteli a rodinou a kromě zastánců klasiky v podobě tlačítkových telefonů má většina z nás už telefony chytré.

To, co dřív uměl jen počítač o velikosti menší továrny dnes s přehledem zvládají smartphony. Umožňují nám nejen volat nebo psát textové zprávy kdykoli a kdekoli nás napadne, ale také je využíváme ke hraní her, sledování filmů a samozřejmě i k připojení na internet. Komunikujeme se světem na sociálních sítích i pomocí emailu v reálném čase a získáváme informace.

Mobilní telefon však neslouží jen pro soukromé účely a zábavu, ale také pro pracovní povinnosti. Řešení obchodních záležitostí, komunikace s klienty i možnost téměř okamžitě odeslat cokoli je potřeba v elektronické podobě má své výhody, ale zároveň nás často připravuje o soukromí. Každý si zvykl, že být na příjmu je téměř pravidlem a ani po příchodu z práce domů často nemáme kýžený klid. Pomoci mohou dual SIM mobily, které mají slot pro dvě SIM karty a tak můžeme mít v jednom telefonu dvě čísla, třeba právě soukromé a firemní. Pak už záleží jen na nás, zda ve volném čase oddělíme práci od svého života nebo nikoli. Na výletě s rodinou, na dovolené nebo u moře nebo při sporu mnoho z nás nechce být rušeno a tak jednoduše stačí nebýt na příjmu.

Druhou možností, jak oddělit pracovní a soukromé záležitosti, je mít mobilní telefony dva. Po skončení pracovní doby pak ten jeden zavřít do šuplíku a vyndat ho opět až další den. Ne každá profese a ne každá pozice toto umožňují, ale dva smartphony mají své výhody. Na druhou stranu musíte stále místo jednoho telefonu hlídat dva a je zde větší riziko, že jeden někde zapomeneme nebo ztratíme. Lze si ale vybrat telefon přesně pro účely, na které ho budeme využívat. Oblíbenou značkou je Huawei, který má výkonné procesory a zároveň vysoce kvalitní fotografie, což oceníme jak v soukromí, tak v práci. Nemusíte už smlouvy nebo dokumenty skenovat, stačí je vyfotit a okamžitě odeslat mailem nebo přes některý z komunikátorů, díky vysokému rozlišení bude každé písmenko dobře čitelné i na displeji telefonu.

Rozhodnutí, zda budeme mít telefony dva nebo jeden s dvěma kartami je pochopitelně na každém a na tom, co mu vyhovuje. Oba způsoby mají své zastánce i odpůrce a tak je nejlepším řešením vyzkoušet a rozhodnout se.

0
0