full screen background image
Search

Bydlení v rytmu nejnovějších trendů: V jakých barvách vymalovat?

Ať vás čeká rekonstrukce bydlení, nebo jen přemýšlíte nad tím, jak svůj domov zútulnit, určitě se vám bude hodit pár konkrétních tipů, které nám poskytli zkušení malíři z řemeslnického cechu EKOMPLEX. A měli byste pokračovat ve čtení i v případě, že si na trendy příliš nepotrpíte. Ty současné jsou totiž natolik nadčasové, že vás neomrzí ani v příštích letech.

 

Barvy mají vliv na to, jak se doma cítíme

Malíři Benešov podotýkají, že barevnost stěn má mnohem větší význam, než si většina lidí dokáže připustit. Barvy mají velkou moc a neustále působí na naši psychiku – pozitivně i negativně ovlivňují náladu a zároveň  leccos vypovídají o obyvatelích.

Ačkoliv se trendy neustále mění, není na škodu je sledovat. A protože se blíží konec roku, můžete pojmout malování jako přípravu na rok následující – oživíte domácnost a získáte tolik potřebnou motivaci pro další důležité životní změny.

 

Návrat k přírodě

Jaké konkrétní barevné kombinace a trendy malíři pokojů Benešov doporučují? V poslední době se do domácností navrací přírodní odstíny, jednoduchost a vzdušnost. K tomuto stylu tíhnou i lidé, kteří se ještě relativně nedávno nechali okouzlit lesklými a třpytivými variacemi. Matnější tóny sice nejsou tak líbivé, ale o to méně se omrzí.

Jako ideální odstíny se jeví uklidňující zemitá zelená, béžová, terakotová, ale také moderní šedo-modrá, kterou lze velmi snadno kombinovat se světlejšími odstíny. Neméně atraktivní jsou také dřevité odstíny – především kombinace kávové, čokoládové a hnědé.

Tím však plejáda doporučených tónů nekončí. Nemusíte se bát ani jemných odstínů, jako jsou sladce růžová a žlutá. Obě si rozumí s terakotovými obklady a dalšími moderními materiály. A nezapomeňte ani na barvu roku – svěží zelenou. Dejte si však pozor na to, aby výsledek nebyl příliš křiklavý. Nebudete-li si vědět rady, obraťte se na odborníky z EKOMPLEXU. Pro ty jsou malířské a natěračské práce každodenní rutinou.

0
0