full screen background image
Search

Benešovský týden

Uplynulý týden začal jízdou soukromého spěšného vlaku, pokračoval otevřením klubu v bývalé šatlavě, pátráním po zamilované dívce a hledáním investora pro zanedbaný hotel Pošta. Příjemným vyvrcholením pak bylo představení městského kulturního programu.

 

Nový spěšný vlak do Prahy

V pondělí 29. února 2016 vyjel z Benešova v pět hodin ráno poprvé spěšný vlak společnosti Arriva. Do Prahy hlavního nádraží se svezete za 52 minut a 50 korun. Lístek je možné koupit od ochotných stevardů bez přirážky ve vlaku. Jízda je příjemná a v nabídce je občerstvení či bezplatná wi-fi. Spoj jezdí ve všední dny a staví ve stanicích Čerčany, Senohraby, Mnichovice, Praha Hostivař, Praha Strašnice a Praha Vršovice. Vedení společnosti Arriva, která je dceřinnou firmou německé Deutsche Bahn, uvažuje do budoucna o prodloužení linky do Vlašimi či Sedlčan.

12837479_1036146549779279_165453285_o

 

Bývalá šatlava zve k návštěvě

Nový kulturně sociální klub Na Svobodě otevřel spolek Spolurádi v bývalé městské šatlavě v Pražské ulici. Budou tu probíhat besedy, koncerty, výstavy, ale také je možné jen tak zajít na kávu nebo zúčastnit tvůrčí dílny. Budova je z roku 1815 a v minulosti se tu i popravovalo. Proto se její majitel Jan Kalina rozhodl dát šanci neziskovému projektu, aby dům zbavil negativní energie.

12825183_1036144673112800_100164251_n[1]

 

Dvojitý útěk

Trpělivostí se museli obrnit benešovští kriminalisté, kteří v pondělí vyhlásili pátrání po třináctileté dívce z Vlašimska. V úterý se jim ji podařilo vypátrat v Praze a odpoledne ji předali rodičům. Již ve čtvrtek ráno opět zmizela z domova a pátrání bylo vyhlášeno znovu. Za jejím počínáním jsou zřejmě neshody s rodiči a náklonnost k devatenáctiletému mladíkovi.

 

Kdo zachrání hotel Pošta?

Čtvrteční zasedání rady města Benešov probíhalo rutinně a bez průtahů. S jedinou výjimkou záměru pronájmu baru Peklo ve sklepení hotelu Pošta. Radní totiž zjistili, že uplynula pět a dvacetiletá smlouva na pronájem hotelu bez větších investic a budova potřebuje nové rozvody a generální opravy. Starosta Petr Hostek odhaduje potřebný vklad mezi padesáti až sto miliony korun. Strategického partnera by rád nalezl ještě letos. Jako vhodné využití se jeví podnikání v kongresové turistice. Podmínkou však bude zachování divadelní scény včetně působení ochotnických spolků.

 

Kulturní Benešov

Kulturní a informační centrum Benešov vyhlásilo bohatý program pro nadcházející jaro a léto. Každý měsíc budou probíhat farmářské trhy. Chystají tři koncerty vážné hudby festivalu Sukovo jaro.  Benešovské čarodějnice na náměstí přivítají místní kapely a bude možné si opékat buřty na skutečném ohništi. Na prvního máje bude již tradiční jarmark a vystoupí mimo jiné Xindl X a David Koller. V polovině června proběhne v přírodním divadle na Konopišti Noc s operou. Tamtéž se chystá 17. července slavný muzikál Jesus Christ Superstar.  Série hudebních akcí pod názvem Benešov-city-live se skuteční na konci července pod letní oblohou na Masarykově náměstí. Mezi 20. a 22. srpnem se chystá řada akcí v rámci Benešovského posvícení. Na konci prázdnin 30. srpna vystoupí na Konopišti Ondřej Havelka a jeho Melody Makers s nejlepšími skladbami za dvacet let působení. V září se pak uskuteční první ze série koncertů „To nejlepší z TV Šlágr“ v podání Duo Jamaha.

Michal Štingl
redaktor portálu www.ctidoma.cz

0
0