full screen background image
Search

Benešovský týden 4

Začátkem týdne oznámil benešovský malíř Lukáš Císař vznik nového spolku Zelená pro Benešov. Tato iniciativa uspořádala již dříve osazování zanedbaných prostranství květinami (guerilla gardening). Nyní začne fungovat oficiálně a čeká na zapsání do rejstříku spolků. Věnovat se bude například revitalizaci zahrad Piaristické koleje či pořádání akcí, na kterých se budou lidé zapojovat do vytváření podoby veřejných prostranství.

Ve středu Ředitelství silnic a dálnic oznámilo záměr výstavby dvou kruhových objezdů a zahloubení rychlostní silnice u zámeckého parku Konopiště. V současné době se připravují projekty a práce by mohly začít v roce 2019. Už letos by mohlo být zahájeno rozšiřování silnice z Benešova na Mirošovice o jeden jízdní pruh.

Černý čtvrtek zastihl motorkáře u Benešova směrem na Mrač. Muž na motocyklu chtěl objet kamion zprava odstavným pruhem a nevšiml si, že tam právě pracuje žací stroj na sekání příkopů. Utrpěl mnohačetné zlomeniny dolních končetin a vrtulník ho transportoval do Střešovické nemocnice.

Tentýž den se čtyřicet jedna dobrovolných hasičů dostavilo do transfúzní stanice v Nemocnici Rudolfa a Stefanie k darování krve. 23 z nich byli prvodárci. Doprovodila je starostka Sboru dobrovolných hasičů okresu Benešov Dana Vilímková, která darovala krev již šedesátkrát.

Tři týdny pátrání se vyplatily benešovským kriminalistům, kteří přišli na kloub častým krádežím v jednom z benešovských supermarketů. Dva zloději tu totiž měli jako komplice člověk z ochranky, který jejich špinavou práci kryl. Všem třem hrozí až pět let vězení.

V pátek se otevřely brány pivovaru Ferdinand návštěvníkům. Den otevřených dveří nabídl exkurze do výroby, ochutnávání nefiltrovaných speciálu či poslech hudby v podání skupiny Český Štraml.

13335477_1095639840496616_49374126_n

Sobotní poledne přilákalo na nádraží všechny milovníky železniční nostalgie. Svou zastávku na cestě z Prahy do Vlašimi tu měl vlak s parní lokomotivou Čtyřkolák.

13336183_1095640537163213_903513325_n

1
1