full screen background image
Search

Benešovský týden 3

Petr Hostek již bude řídit jen Benešov, Dana Drábová zahájila krajskou volební kampaň, děti si prohlédly hasičskou stanici, nemocnice má moderní zařízení pro léčbu hemeroidů, v hotelu Pošta možná bude mešita a turisté vyrazili za povidlovým koláčem. Takový byl týden v Benešově.

Nemocnice má nového ředitele

Starosta Benešova Petr Hostek se vzdal funkce ředitele nemocnice. Nadále však bude předsedou dozorčí rady nemocnice. Novým ředitelem se stal Oldřich Vytiska. Ten byl do roku 2013 ředitelem odboru regionálního rozvoje na krajském úřadu a je spojován s kauzou Davida Ratha.

Statečná Dana Drábová

V Piaristické koleji vystoupila na besedě Dana Drábová. Hovořila o problémech globální bezpečnosti i svých motivech pro kandidaturu do krajského zastupitelstva, kam na druhém místě zastupuje Starosty a nezávislé. Přítomné veřejnosti také sdělila, že chápe ekonomické migranty opouštějící země, které své obyvatele již nedokážou uživit.

12939381_1059337114126889_465306322_n

 

Exkurze u hasičů

Ve středu 30. března si prohlédly děti z mateřského centra Hvězdička stanici profesionálních hasičů. I s dospělým doprovodem tak sto šedesát návštěvníků vidělo výjezd automobilů, vyzkoušeli si práci s proudovou hadicí nebo se mohli nechat vynést na vysokozdvižné plošině. Příští rok v březnu se bude konat již desátý ročník této oblíbené akce.

Konec trápení s hemeroidy

Benešovská nemocnice Rudolfa a Stefanie oznámila, že její proktologická ambulance začala provádět odstraňování hemeroidů pomocí laseru naváděného ultrazvukem. Bezbolestná operace se obejde bez anestezie i pracovní neschopnosti.

Mešita v Benešově

Na pátečního Apríla se rozšířila zpráva, že z benešovského hotelu Pošta se má stát mešita. Středočeská unie muslimů údajně získala potřebné finance na přestavbu budovy a město jako majitel hotelu přijal záměr za svůj. Hodnověrnost informace ponecháváme na laskavém čtenáři.

12935421_1059337744126826_343869306_n

Sto jarních kilometrů na Konopiště

Od sedmi do sta kilometrů si mohou vybrat trasu účastníci sobotního (2. 4.) pochodu „Za povidlovým koláčem“. Akce navazuje na legendu, podle níž měly být v zámeckých sklepích schovány sudy plné dukátů. Když se skutečně podařilo sudy najít, byla v nich jen povidla.

Michal Štingl

autor je redaktorem portálu www.ctidoma.cz

0
0