full screen background image
Search

Aby tiskárna fungovala, potřebujete hlavně toner

Zákon schválnosti funguje vždy a všude, můžete se na něj spolehnout. Když je potřeba něco urgentně vytisknout, nejde to, protože došel toner. A tak máme před důležitou schůzkou možnost začít tiskárnu opravovat nebo spoléhat na zázrak.

Přitom toner nedojde z ničeho nic, často mnoho stránek dopředu víme, že dochází. Barva přestane být sytá a začnou se objevovat světlá místa, tiskárna vypisuje chybovou hlášku nebo nám závadu a nutnost koupit nový toner hlásí přes připojený počítač. V tu chvíli je správná doba na to, začít hledat levné tonery a nečekat na den, kdy prostě už tisk nebude možný. Což se podle výše popsaného pravidla stane v tu nejméně vhodnou chvíli, kdy opravdu potřebujete někam odjet a nemáte téměř žádný čas navíc. Samozřejmě je poslední záchranou prázdný toner vyndat a několikrát s ním zatřepat, bohužel většinou tento úkon provází i velké riziko zašpinění se barvou.

V nabídce tonerů se ale můžeme na začátku jen těžko orientovat a může se nám zdát, že nevíme, co vlastně máme objednat. V první řadě je potřeba znát značku tiskárny a podle ní se pak řídit. Když tedy máte tiskárnu HP, budete i chtít koupit tonery HP. Jednotlivé typy zařízení se mohou lišit a tak kromě značky je dobré znát i typ své tiskárny, což bývá viditelně označené přímo na ní. Tonery jsou přehledně seřazené dle značek i typů a tak i když se v dané oblasti úplně nevyznáme, podle filtrů dokážeme vybrat ten správný.

Nejčastěji se tisknou různé smlouvy, faktury a prezentace. Zvlášť u prezentací je potřeba opravdu hodně barvy a tak je doporučováno mít alespoň jeden toner vždy v zásobě. K tiskárně lze připojit kromě počítače také kompaktní počítací váhy. Ty podle jednoho kusu referenčního vzorku na základě hmotnosti celého balení spočítají, kolik kusů právě dané balení obsahuje. Veškeré informace pak lze opět vytisknout, samozřejmě za předpokladu, že v tiskárně máte toner.

0
0