full screen background image
Search

Seznamte se s provozovatelem mýtného na českých silnicích – se společností Kapsch

Rakouská společnost Kapsch je výhradním provozovatelem mýtného systému v rámci celé České republiky již od roku 2007. Díky svému pečlivému přístupu a podnikatelským schopnostem se na tomto postu udržela až do současnosti a dle nejnovějších informací získá další dva roky navíc, kdy bude vyhlášeno oficiální výběrové řízení. Do státní kasy dokázala za svou krátkou působnost přinést necelých 70 miliard českých korun. Informace o mýtu v Česku jsou k nalezení na mnoha místech, podívejme se však pod roušku společnosti Kapsch a představme si jí z trochu bližší perspektivy.

 

Tato rakouská firma má bohatou historii sahající až do roku 1892. V České republice svůj kariérní růst započala až o celých sto let později, kdy vstoupila na trh s dceřinou společností Kapsch Telecom spol. s.r.o. která se zaměřovala na komplexní síťová řešení se zaměřením na privátní komunikaci a datové přenosy. Aktuálně se společnost Kapsch věnuje celostátnímu provozu výběru mýtného. Zkušenosti čerpá z dlouholeté praxe a činnosti v oblasti elektronického výběru mýtného ve více pruzích. Z celosvětového hlediska má za sebou přes 280 referenčních projektů, které jsou zrealizovány ve více než 44 zemích světa.

 

Fakta o mýtu v České republice jsou velice přehledná a snadno ověřitelná. I přes to, že se sazby po dobu své existence elektronického výběru mýtného x navyšovaly, vždy odpovídaly úrovni nabízených služeb. Ke konci roku 2015 se síť zpoplatněných pozemních komunikací navýšila od svého počátku o celých 52%.

 

Společnost Kapsch byla vybrána pro své prokazatelné schopnosti, které představila v celé své kráse. Na českém trhu je zastoupena celkem třemi subjekty, které tvoří pevné jádro pro předkládání kvalitních služeb. V České republice Kapsch dokázal implementovat a sestavit elektronický výběr mýtného za pouhých 9 měsíců. Kromě jiného se zapracovalo i na zřízení celostátní sítě pro cílenou distribuci palubních jednotek, které umožňují jak platbu předem, tak i platbu následnou. Kontrakt mezi Českou republikou a společností Kapsch byl uzavřen na dobu 10 let.

1
0